Vítejte na stránkách Nadace Hanuše Goldscheidera

Základní myšlenkou naší Nadace je podporovat golf a napomáhat jeho rozvoji, zejména se zaměřením na dětský a mládežnický golf. Velkou pozornost věnuje Nadace programu, který podporuje sociálně slabší zájemce o golf s cílem zpřístupnit a přiblížit tento sport co nejširší veřejnosti.

Aktuality

Golfové hole pro Golf Club Poděbrady

Ačkoliv je stále těžší získávat finanční prostředky a ačkoliv ceny golfových holí, které naše nadace poskytuje dětem, jsou stále vyšší, tak i v roce 2022 podporujeme děti, aby si mohly vyzkoušet golf. Jedním z prvních golfových klubů, který od nás letos obdržel dar v podobě golfových holí je Golf Club Poděbrady...

Čti více ...

Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola

Po trvalém návratu dětí do plné výuky se opět projekt Se školou na golf vrátil ke svým aktivitám a rozšiřuje počet zapojených škol, kde je golf součástí školních osnov. Začlenit golf do výuky jako rozšíření tělesné výchovy se rozhodli v ZŠ Benešov na Blanensku.

Čti více ...

Hanuš Goldscheider se narodil před sto lety

Dnes 28. října slaví svátek Česká republika, ale jde také o významné historické datum pro český golf. Přesně před sto lety se narodil Hanuš Goldscheider, významný golfový činovník, velký propagátor golfu a také první prezident České golfové federace po roce 1993.

Čti více ...

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf znovu podpoří rozvoj mládežnického golfu

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf (NHG) v zimě nezahálela a také v letošní sezóně se chystá podporovat rozvoj mládežnického golfu. Zvláště v letošním roce, který bude tak důležitý pro návrat dětí k aktivnímu pohybu, bude její podpora klíčová.

Čti více ...

Projekt Se školou na golf nezastavilo ani přerušení školního roku

Ani letošní složitý rok nezastavil rozvoj projektu ČGF Se školou na golf. Školy jsou kvůli epidemii koronaviru pro žáky sice uzavřeny s malou přestávkou již od poloviny března, přesto kluby našly způsob, jak navázat na svoji činnost z minulých let a přivést ke golfu další děti...

Čti více ...