Albatross Golf Resort otevřel náruč dětem z místní ZŠ

Hřiště ve Vysokém Újezdu u Prahy je známé hlavně díky své vysoké kvalitě, za kterou jezdí hráči z celého světa, včetně těch nejlepších. Od září na jeho cvičných plochách vítá místní golfový klub žáky prvního stupně nedaleké základní školy, kteří sem dochází v rámci tělesné výchovy.

19 dětí Základní školy Vysoký Újezd zahájilo na konci září se svojí paní učitelkou tělocviku a také ředitelkou školy Blankou Hlouškovou první hodinu tělocviku na golfovém hřišti Albatross. Bylo to vůbec poprvé, kdy se některé děti seznámily s golfem. Jen dvě z nich se přihlásily, že už s golfem mají nějakou zkušenost. Nadšení těch ostatních z nové aktivity školy bylo možné vypozorovat hlavně ve chvíli, kdy se poprvé pod vedením místních trenérů snažily odpálit svůj první míč.

„Máme hřiště kousek od školy, je to pro děti skvělá příležitost sblížit se s novým sportem. Máme velikou radost, že se podařilo s místním golfovým klubem domluvit spolupráci,“ komentuje začátek výuky golfu v rámci hodin tělocviku ředitelka školy Blanka Hloušková.

Manažerka místního golfového resortu Darina Muchová přivítala děti společně s trenéry, kteří jejich výuku golfu budou zajišťovat. Kdejaký golfový hráč by jim záviděl, protože na první hodinu dorazili Michal Pospíšil, Petr Novák a Petr Nič. Ti napřed provedli žáky školy po cvičných plochách, vysvětlili jim všechny bezpečnostní pokyny a samozřejmě jim odpověděli na všetečné otázky, zda je tráva na greenu opravdu pravá.

„Spolupráce s místní školou je pro nás příležitostí, jak se více otevřít místním lidem a ukázat jim, že náš golfový resort je sportovištěm pro každého. Věříme, že děti k nám přijdou i mimo školní výuku se svými rodiči a že se jim výuka golfu bude líbit,“ svěřila se Darina Muchová s hlavním záměrem, s kterým do spolupráce vstupuje místní golfový klub.

Při první hodině zástupci ČGF předali dětem také golfové hole, které klubu věnovala Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf. Právě jejím posláním je pomáhat při zajištění vybavení, bez kterého by podobné projekty narazily na nedostatek sportovních pomůcek, v tomto případě golfových holí. V rámci projektu Se školou na golf ČGF již dříve připravila také knihu Golf pro děti, kterou žáci dostanou jako učebnici, z níž mohou získat mnoho důležitých informací ze světa golfu.

ZŠ Vysoký Újezd se tak zařadila mezi další základní školy, které díky své ideální poloze v těsné blízkosti golfového hřiště již spolupracují s golfovými kluby. V rámci projektu Se školou na golf se do světa golfu vydávají děti, které začaly ve třetí třídě s golfem a postupně se dopracovaly až na plusový hendikep, jako například Alžběta Jacwerthová ze Základní školy Trutnov, V domcích 488.

Albatross Golf Resort

Jdi zpět