Dřevěný panáček Jendis má své pohádky

29. listopadu pokřtil známý český herec Jiří Lábus první české golfové pohádky. Autor knihy Jindřich Štěpánek se nechal inspirovat dřevěnou funkční figurkou Jana Schovánka, který je známý tvorbou plastik napodobujících golfový švih. Dřevěný panáček je nejen skvělou hračkou, která věrným způsobem odpálí golfový míček, ale také uměleckým dílem.

Právě tento panáček Jendis se stal předlohou pro první české pohádky, které obsahují, po vzoru počtu jamek na golfovém hřišti, celkem 18 příběhů. Jiří Lábus si při křtu knihy vybral čtvrtou pohádku O lesním skřítkovi. Křtu se zúčastnily děti ze Speciální mateřské školy v Korycanské ulici v Praze 8, a mohly si tak vychutnat mistrovský přednes o tom, že podvádět v golfu se nemá.

Ostatně golf nejen že zapojuje děti do sportu, ale má daleko větší přesah do dalšího osobního rozvoje. Učí děti posouvat se dál. Dokáží se díky němu rychleji oklepat z předchozích chyb, lépe se soustředit, ale hlavně, jak zaznělo i v pohádce o skřítkovi, se naučí fair play, získají větší sebevědomí a zodpovědnost.

Na křtu knihy nemohli chybět ani zástupci Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf, jejímž posláním je pomáhat dětem najít si cestu ke golfu, JUDr. Ladislav Vostárek, předseda správní rady nadace, byl jedním z kmotrů. První české golfové pohádky tak přináší novou formu, jak oslovit děti již v raném věku. Jak samotný autor Jindřich Štěpánek píše na přebalu své knihy: „Po přečtení pohádek o Jendisovi budete mít jistě chuť si tento krásný sport vyzkoušet. Ale pozor, té chuti už se jen tak nezbavíte.“

Více informací naleznete zde

Jdi zpět