Nadace dál podporuje český golf

Nadace 2018Také v roce 2018 pomáhá Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf mládežnickému golfu. Čím? Stejně jako v minulých letech poskytla několika golfovým klubům v České republice dětské hole. Vybavení, bez něhož nelze golf hrát, putovalo na Ypsilon, Čertovo břemeno, Kynžvart, Liberec – Machnín, Lipiny, do Valašského golfového klubu Rožnov, Telče a Karlových Varů. A další kluby už se mohou na zásilku holí pro nejmenší také těšit.

Prioritou Nadace je podporovat mládežnický golf. To je investice do budoucna, která má smysl. Ostatně, vidět je to již nyní na mnoha skvělých výsledcích, kterých mladí čeští hráči dosahují. I oni začínali od píky, ale tvrdou prací, velkou chutí hrát ten nejlepší golf a neutuchající podporou se mnozí z nich propracovali až k reprezentačním výběrům, v nichž dosahují mezinárodních úspěchů.

V tom by český golf rád pokračoval i v následujících letech, a proto Nadace neváhala s podporou. Té se dočkají zejména mladí golfisté. Nadace pomáhá klubům, které se zapojují do projektu České golfové federace Se školou na golf. Poskytnutím holí dává příležitost nováčkům vyzkoušet si sport, s nímž se dosud neměli možnost seznámit.

A že se to vyplatí, o tom svědčí stále větší poptávka škol po golfu. V rámci projektu Se školou na golf se školy navíc mohou účastnit školních turnajů. Jeden takový se uskuteční 4. – 5. června 2018 v golfovém areálu Kaskáda u Kuřimi. Zúčastní se ho 6 škol, které zařadily golf do školních osnov jako volitelný předmět.

Věříme, že golfovou hůl do ruky uchopí další a další zájemci a po zbytek roku 2018 už ji nepustí. Tak hezkou hru.

Jdi zpět