Projekt Se školou na golf nezastavilo ani přerušení školního roku

Ani letošní složitý rok nezastavil rozvoj projektu ČGF Se školou na golf. Školy jsou kvůli epidemii koronaviru pro žáky sice uzavřeny s malou přestávkou již od poloviny března, přesto kluby našly způsob, jak navázat na svoji činnost z minulých let a přivést ke golfu další děti.

Do projektu Se školou na golf se letos zapojilo 37 klubů a také díky jejich aktivitě nadále roste počet nových prvočlenů v rámci České golfové federace. Do současné chvíle přibylo 1133 dětí, tedy o čtyři desítky více, než za stejné období loňského roku.

Největší nárůst zaznamenal opět Golf Club Molitorov u Prahy, následován tradičně silnými kluby sázejícími na výchovu mládeže (GC Brno, GC Hodkovičky). Ale zapojují se i „mladší“ kluby, sedm noviců přivedl například Golf Dobrouč. Ze spolupracujících školských zařízení je jelmi aktivní 25. základní škola v Plzni, která odehrála i turnaj Školního golfového poháru v Mariánských Lázních.

Velkým podporovatelem a hlavním partnerem projektu je i nadále Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf, jejímž hlavním cílem je podporovat a pomáhat rozvíjet golf v Česku. Mezi hlavní aktivity nadace tak patří především rozvoj dětského a mládežnického golfu. Nadace letos poskytla podporu osmi klubům, celkem šlo o 33 setů a 289 holí.
Projekt Se školou na golf rozšířil do výuky golfu ve formě volitelného předmětu nebo rozšířené tělesné výuky. Školy zapojené do této části pak disponují materiálním vybavením, které nadace zajistila pro každého žáka navštěvujícího takový předmět.

Golfové sety jsou dětem poskytovány podobným způsobem jako například učebnice. Ostatně učebnice v rámci projektu už také vznikla - kniha Golf pro děti byla vydána v Nakladatelství Fragment, k dostání je na e-shopu Albatros Media.
Na úspěšnost projektu tak má nadace a její přispěvatelé klíčový význam. Přispět může kdokoliv, jakákoliv částka pomáhá podpořit dětské golfové adepty. Seznam všech přispěvovatelů, kterým tímto moc děkujeme za pomoc při rozvoji českého golfu, naleznete zde.

Transparentní účet nadace: 4441188/5500.

Spolupráce s golfovými kluby pokračuje i v roce 2020

Spolupráce s golfovými kluby pokračuje i v roce 2020

Spolupráce s golfovými kluby pokračuje i v roce 2020

Jdi zpět