Rozhovor s předsedou správní rady Judr. Ladislavem Vostárkem

Ladislav Vostárek

Na samém začátku roku 2012 jsme předsedu správní rady Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf JUDr. Ladislava Vostárka (na snímku) požádali o rozhovor.

 

Pane předsedo, co konkrétně bude nadace dělat pro talentované děti, které budou pocházet například ze sociálně slabších rodin?

Rádi bychom navázali na tradice let, když nadaci vedl Luděk Eremiáš, kdy nadace spolupořádala či spolufinancovala prázdninové tábory či soustředění pro mladé golfisty se základních škol.

Dále se hodláme podílet na hrazení cestovních a ubytovacích nákladů spojených se zahraničními tábory či soustředění členů širší mládežnické reprezentace, pokud by jim sociální situace jejich rodiny bránila v účasti.

O tom, jak moc se budeme moci rozmáchnout, však bude rozhodovat ochota donátorů a mecenášů a přátel či podporovatelů nadace. Na loňské konferenci jsem se snažil přesvědčit auditorium o tom, že stovka od každého není takový majlant, ale při našem počtu by to dohromady udělalo hodně.

Cestou k další popularizaci golfu a růstu členské základny je zavedení golfu do školních osnov. Golf ve školách asi nikdy nedosáhne popularity basketbalu nebo florbalu, ale šance je veliká. Bude se nadace angažovat i tímto směrem?

Kdyby se nám povedlo přesvědčit všechny dospělé golfisty, aby se za sezonu dokázali vzdát čtyř plzní a ušetřené peníze poslali nadaci, což by mohlo při 45 000 dospělých golfistů dát dohromady takovou částku, že bychom se mohli pokoušet o první kroky v rámci zavedení golfu do výuky v rámci povinné školní docházky.

Pokud se po přečtení tohoto rozhovoru někdo rozhodne vaši nadaci podpořit, co má udělat, kam má svůj příspěvek poslat?

Především bych si potenciální čtenáře dovolil ubezpečit, že si z prostředků dárců nehodláme hradit benefity členů správní rady, či kohokoliv jiného.

Prostředky nadace jsou vedeny na transparentním účtu u Raiffeisenbank a.s. pod číslem 4441188/5500. Tento účet umožňuje komukoliv sledovat přes internet veškeré finanční transakce včetně jmen těch, kteří je poskytli nebo těch, kterým budou převáděny. Ti, kteří by se o tom chtěli přesvědčit, si mohou kliknout ZDE.

Děkujeme, pane předsedo, za rozhovor a přejeme hodně spokojených dárců nejen v roce 2012.

Text a foto: Luboš Klikar

Jdi zpět